Про нас

18.04.2021

Про нас

Кафедра геоекології і фізичної географії бере участь у підготовці бакалаврів і магістрів за спеціальностями «A4 Середня освіта (географія)», «C6 Географія та регіональні студії» та «E4 Науки про Землю». Крім того, при кафедрі є аспірантура за спеціальністю «E4 Науки про Землю».

 Геоекологія є трансдисциплінарною наукою, яка досліджує просторово-часові зміни у нашому довкіллі як комплексній природно-суспільній геоекосистемі. Локальну геоекологію суходолу називають ландшафтною екологією. У колишньому СРСР геоекологія була відома як «комплексна географія», а ландшафтна екологія – як «ландшафтознавство». Прикладною метою геоекології є невиснажливий (сталий) менеджмент довкілля суходолу і водойм в умовах зміни клімату та суспільних трансформацій, зокрема повоєнної відбудови України.

Фізична географія – це «класична» назва багатодисциплінарного наукового напряму, який охоплює низку природно-географічних наук. Ми спеціалізуємося на кліматології та гідрології. Ці дисципліни вивчають властивості екосфери, критичні для підтримання життя на нашій планеті, і тому вони мають величезне прикладне значення. Крім того, ми викладаємо регіональну фізичну географію у її «традиційній» формі.

Геоекологія і фізична географія застосовують найпрогресивніші інформаційні технології – географічні інформаційні системи, цифрову геотеледетекцію, а також спеціальні динамічні моделі, зокрема ландшафтні симулятори – у поєднанні з натурними експедиційними та стаціонарними спостереженнями.

При кафедрі функціонують навчально-наукові польові стаціонари: Розтоцький і Чорногірський.

Потреба у фахівцях з геоекології та фізичної географії зростає через виклики, пов’язані зі зміною клімату та суспільними трансформаціями, зокрема адаптацією до стандартів Європейського Союзу щодо менеджменту довкілля, адміністративно-територіальною реформою, потребами модерної повоєнної відбудови України.

Кафедра геоекології і фізичної географії є національним лідером у сфері екологічних досліджень ландшафтів від середини минулого століття. Окрім педагогічної роботи, ми беремо активну участь у міжнародному науковому житті та публікуємо свої дослідження у провідних наукових журналах світу.

Результати геоекологічного моделювання за допомогою симулятора LANDIS-II. Рахівщина, Карпати: Альтернативне майбутнє лісової рослинності та траєкторій надземного живого карбону (НЖК) за двома кліматичними сценаріями – базовим (незмінний клімат XX століття) та RCP6.0 (за: Круглов, 2020; Kruhlov et al., 2018)