Геоекологія є трансдисциплінарною наукою, яка вивчає геопросторово-часові зміни у структурах і процесах нашого довкілля. Вона інтегрує науки про Землю з екологією та суспільствознавством і зорієнтована на практику невиснажливого менеджменту земельних і водних ресурсів.
Геоекологія інтерпретує довкілля як геоекосистему – комплексну процесну систему, яка відображає фізичні, біотичні та суспільні явища земної поверхні у динамічному взаємозв’язку та геопросторовій диференційованості. Ця наука використовує найрізноманітніші методи дослідження довкілля, які інтегрує на підставі концепції геоекосистеми та реалізує за допомогою технологій геоматики, зокрема геотеледетекції, географічних інформаційних систем і ландшафтних симуляторів.
Геоекологічний підхід застосовують для невиснажливого (сталого) менеджменту сільськогосподарських земель, лісів, урбанізованих територій, річкових басейнів, національних парків тощо, а також для природочуйного міжсекторального менеджменту – наприклад, розроблення планів розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
Дізнатися більше про геоекологію можна тут. hhhh/
Результати геоекологічного моделювання за допомогою симулятора LANDIS-II. Рахівщина, Карпати: Альтернативне майбутнє лісової рослинності та траєкторій надземного живого карбону (НЖК) за двома кліматичними сценаріями – базовим (незмінний клімат XX століття) та RCP6.0 (за: Круглов, 2020; Kruhlov et al., 2018)